552180-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vagnar för transport av kost och livsmedel
Referensnummer: UPPH2021-00234
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverans av Vagnar för transport av kost och livsmedel till Akademiska sjukhuset i Uppsala.
Vagnarna ska användas för transport av kylda matlådor och livsmedel från Köket på Akademiska sjukhuset till verksamheter inom sjukhuset.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1B, Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-10-03 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221130 Matbehållare, 39310000 Cateringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen