552184-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitektoniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska Konsulttjänster - Mark och Anläggning Delområden 01 - 03
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster inom mark och anläggning. Kommunen efterfrågar tekniska konsulttjänster inom
Plan- och Exploatering
Utredning och Projektering
Projekt - och Byggledning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen