Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stimulatorer för smärtlindring
Referensnummer: HSN2022/6330
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på stimulatorer för smärtlindring
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar följande upphandlingsobjekt:
Enkel stimulator
Avancerad stimulator
Stimulator med handomkopplare
För avrop inom 7-klövern (Region Dalarna, Region Sörmland, Region Västmanland, Region Värmland, Region Gävleborg, Region Uppsala och Region Örebro) till ett värde av ca 8 000 000 sek