552247-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Ansvarsförsäkringar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Örebro kommun VA-Försäkring
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66516000 Ansvarsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling för Örebro kommun avseende VA-Försäkring, (Ansvarsförsäkring för nederbördsskador)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 903 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen