55234-2023 - ResultatSverige-Växjö: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektsekretariat för projekt Zero Carbon Infrastructure (ZCI)
Referensnummer: 5502-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar stöd till projektledning genom ett särskilt projektsekretariat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen