552344-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partnering- LSS-boende och Förskolor
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strategisk partnering för totalt 5 möjliga projekt.
Första projektet är ett LSSboende med dirket igångsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215213 Byggnation av vårdhem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen