552347-2018 - ÄndringSverige-Jönköping: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Vårdcentrum Råslätt 108-454A Jönköpings kommun, Byggdel
Referensnummer: 18/341
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköping skall bygga nytt Vårdcentrum på Råslätt i Jönköping. byggnaden kommer att innehålla 5450 m2 vårdlokaler.
Upphandlingen kommer att vara i Delad Generalentreprenad.
Denna del avser Byggentreprenaden.