552365-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Skolskjuts och turbundna resor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts och turbundna resor
Beskrivningpersontransport
Intern identifierareKS/2024:305
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkolskjuts och turbundna resor