Malmö stad bjuder in leverantörer att inkomma med anbud på denna kommunövergripande ramavtalsupphandling.
Malmö stad har som mål att resursoptimera och ta tillvara på de möbler som redan finns internt och externt. Det innebär köp av återbrukade möbler, rekonditionering, renovering, reparationer, återsälj, upcycling m.m.
Avtalet kommer att löpa parallellt med ett existerande avtal som avser köp av nya möbler och inredning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen