552426-2019 - ResultatSverige-Ronneby: Golv- och plattläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten inkl. material
Referensnummer: 19/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45431000 Golv- och plattläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser golvarbeten inkl. det material som åtgår vid respektive arbete. Upphandlingen omfattar Ronneby kommun, AB Ronneby hus och AB Ronneby Industrifastigheter.
Anbudets giltighetstid
Anbud ska vara giltigt till och med 30.6.2020.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44111600 Golvplattor, 44112200 Golvbeläggningar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432100 Golvläggning och beläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen