2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sidlastande avfallsbilar - Ramavtal
Beskrivning: Ramavtal för sidlastande avfallsbilar för löpande avrop under avtalstiden. Avrop av fordon är planerad enligt följande: 1 fordon Lavab 2025 1 fordon Norsjö 2025 2 fordon Lavab 2027 1 fordon Vilhelmina 2028 1 fordon Södra Lapplands Avfall och Vatten AB 2028 Inga volymer eller avrop garanteras.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113102:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144510 Fordon för avfall, 34144511 Sopbilar, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34100000 Motorfordon
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tekniska tillägg.