552499-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Synhjälpmedel – Daisyspelare, fickminnen och talande ur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDaisyspelare, fickminnen och talande ur
BeskrivningUpphandlingen avser Daysyspelare, fickminnen och talande ur för Region Skåne, Region Halland och Region Blekinge.
Intern identifierareRB2025-0567
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDaisyspelare, fickminnen och talande ur