2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantering av deponiavfall
Beskrivning: Uppdragstagaren ska ta emot, behandla och slutligt omhänderta deponiavfall efter avrop från beställaren under hela uppdragstiden. Avfallet ska vägas och registreras vid mottagning. Av registrering ska framgå: - Tidpunkt för mottagning - Kod för det avlämnande fordonet (exempelvis reg.nr) - Avfallsslag - Avfallets vikt
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232470 Avfallsdepå
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117111:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall