552688-2022 - ResultatSverige-Johanneshov: Skåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köks- och förvaringslösningar
Referensnummer: 21-140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39122100 Skåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köks- och förvaringsskåp, inkl. tillbehör, med eller utan montering.
Upphandlingen är indelad i fem kategorier; lackat, laminerat, folierat, fanér, massivt.
Kategorierna är i sin tur indelade i län. Dessa län utgör egna anbudsområden, som utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39141000 Köksmöbler, 39141100 Skåp och hyllor, 39141300 Förvaringsskåp, 44221400 Luckor, 45421142 Montering av luckor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen