Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Health Usage Monitoring System Analysis Service (HUMS) for Leonardo AW139
Referensnummer: 18-03414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72227000 Konsulttjänster för dataanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Health Usage Monitoring System Analysis Service (HUMS) for Leonardo AW139.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 73410000 Militär forskning och teknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen