552903-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel – Service och underhåll av visst flygsäkerhetsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och underhåll av visst flygsäkerhetsmaterial
BeskrivningUpphandlingen avser service och underhåll av visst flygsäkerhetsmaterial. Material som bl.a. livflotte, selar, flytvästar, nödluftsflaska, lyftande utrustning samt övrigt material. Upphandlingen omfattar fyra (4) separata anbudsområden. Anbud kan lämnas på ett (1) eller flera områden. Anbudsområde 1 - HO-Väst Anbudsområde 2 - Övrigt material Anbudsområde 3 - Flottar Anbudsområde 4 - Nödluft
Intern identifierare25-00597
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50600000 Reparation och underhåll av säkerhets- och försvarsmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen avser service och underhåll av visst flygsäkerhetsmaterial. Material som bl.a. livflotte, selar, flytvästar, nödluftsflaska, lyftande utrustning samt övrigt material.
Intern identifierare1559330-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1 - HO-väst
BeskrivningService och underhåll av produkterna inom anbudsområde 1 - HO-Väst.
Intern identifierare1642668-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2 - Övrigt material
BeskrivningService och underhåll av produkterna inom anbudsområde 2 - Övrigt material.
Intern identifierare1642669-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3 - Flottar
BeskrivningService och underhåll av produkterna inom anbudsområde 3 - Flottar.
Intern identifierare1642676-3
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 4 - Nödluft
BeskrivningService och underhåll av produkterna inom anbudsområde 4 - Nödluft.
Intern identifierare1642677-4