Upphandlingen avser maskinell dosdispensering och dosexpediering med leverans till utlämningsställen, inklusive utlämning, av förskrivna läkemedel i öppen vård för patienter folkbokförda i Kalmar län, Kronobergs län, Blekinge län, Östergötlands län och Jönköpings län samt tillhandahållande av en kundservice.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen