552939-2021 - ÄndringSverige-Kristianstad: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simuleringsutrustning och HLR-utrustning inklusive förbrukningsmaterial
Referensnummer: 2021-O000106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av patientsimulatorer och träningsdockor till HLR för Region Skåne
Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden: patientsimulatorer och träningsdockor till HLR. Anbud kan läggas på ett eller båda delområden.