552988-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stenungssund: Informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Ärendehanteringssystem till Miljöenheten
Referensnummer: 2018-326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds kommun bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud på ärendehanteringssystem för kommunens miljöenhet. Ärendehanteringssystemet ska ersätta befintligt systemet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311100 Dokumenthanteringssystem, 72310000 Behandling av data, 72311100 Datakonvertering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen