See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Arkitekttjänster
Beskrivning: Arkitektstjänster inom Byggnad, Landskap och Samhälle.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tekniska konsulter - Byggnadsarkitekt
Beskrivning: Kompetensområdet omfattar konsulttjänster med syfte att utveckla och säkerställa arkitektonisk kvalitet i byggnader.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96186:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tekniska konsulter - Landskapsarkitekt
Beskrivning: Kompetensområdet omfattar konsulttjänster inom samhällsplanering, det vill säga med syfte att utveckla miljö, samhälle och stad.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96186:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tekniska konsulter - Arkitekt Samhällsplanering
Beskrivning: Området omfattar konsulttjänster med syfte att utveckla och säkerställa kvalitet i utemiljöer. Uppdrag inom området rör ofta utredning, planering, projektering och gestaltning av kommunens offentliga platser av olika slag, så som grönområden, torg, parker och skolgårdar.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96186:Lot:3
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tekniska konsulter - Landskapsingenjör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96186:Lot:4