55302-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Köksutrustning – Restaurang- och serveringsutrustning, Små elmaskiner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRestaurang- och serveringsutrustning, Små elmaskiner
BeskrivningLeverans av restaurang - och serveringsutrustning till i huvudsak Örnsköldsviks kommuns matsalar, boende, förskolor, gemensamma kök och storhushåll för successivt uttag under avtalstiden. I detta avtal ingår även olika produkter av små el-maskiner.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123289:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221121 Te- eller kaffekoppar, 39221122 Muggar, 39221123 Dricksglas, 39221180 Köksredskap, 39221200 Bordsservis, 39221210 Tallrikar, 39221220 Kärl, 39221230 Fat, 39221240 Skålar, 39221250 Glaskaraffer