2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra och tvätt av arbetskläder för personal inom boenden
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå Kommuns behov av hyra och tvätt av arbetskläder till personal inom boenden.
Intern identifierare: KLF 2024/962
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hyra och tvätt av arbetskläder för personal inom boenden