553072-2020 - ResultatSverige-Laholm: Industrimaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävlastare
Referensnummer: KS 2020-197 / 2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
En styck grävlastare till Laholms kommuns driftenhet.
Bakgrund
Laholms kommun, inbjuder er att inkomma med anbud gällande grävlastare/traktorgrävare till Laholms kommuns driftenhet.
Omfattning
Upphandlingen omfattar inköp av ett (1) st fordon enligt upphandlingsdokumentationen.
Upphandlande myndighet
Laholms kommun (21 20 00-1223)
Den upphandlande myndigheten benämns "kommunen" nedan.
För mer information om Laholms kommun se www.laholm.se.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen