Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaringssystem till medicinska förbrukningsmaterial och textilier
Referensnummer: UC-2023-156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förvaringssystem samt inredning av dessa till medicinska förbrukningsartiklar och textilier.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandling avser endast ett fåtal produkttyper som till sin art och användning har ett mycket nära samband med varandra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 39100000 Möbler, 39122100 Skåp, 39150000 Diverse möbler och utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen