2. Förfarande
Förfarande
Titel: Räddningsenhet Donsö
Beskrivning: Räddningstjänsten Storgöteborg avser att upphandla en (1) mindre fabriksny räddningsenhet till brandstation Donsö. Fordonet ska svara för Kommunal Räddningstjänst i skärgårdsmiljö, med mindre vägar och trånga passager.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106269:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144210 Brandfordon