2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel i konsumentförpackning (webbutik)
Beskrivning: Region Gotland upphandlar ramavtal för köp av livsmedel i konsumentförpackningar från webbutik till regionens verksamheter. Med livsmedel i konsumentförpackningar avses förpackningar som går att jämföras storleksmässigt med förpackningar i en vanlig livsmedelsbutik som används av privatpersoner. Ramavtalen som upphandlas är att ses som komplement till Region Gotlands storköksavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113438:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror