553252-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-system för anropsstyrd trafik
Referensnummer: RS 2022/2318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbudsansökan i Region Gävleborgs upphandling av ett IT-system för anropsstyrd trafik.
Uppdraget som ska upphandlas omfattar en Leverantör för leverans av en helhetslösning med tillhörande konsulttjänster för införande av ett helt integrerat systemstöd för handläggning av färdtjänst och riksfärdtjänst, bokning, planering, samordning, tillståndshantering och uppföljning av anropsstyrd trafik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen