Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil trädgårdsskötsel - Krukor och Amplar GöteborgsLokaler
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en entreprenad som omfattar skötsel av befintliga krukor och amplar på och omkring GöteborgsLokalers fastigheter i Göteborg. Exempel på arbeten som kommer att ingå i entreprenaden är:
- Plantering, skötsel och bevattning av krukor och amplar.
- Uppsättning, nedtagning och vinterförvaring av amplar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen