553255-2018 - ResultatSverige-Härnösand: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning av Region Västernorrlands webbplatser
Referensnummer: 18RS550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar förvaltning, systemutveckling, utvecklingsmiljö, licenser och tjänster för Region Västernorrlands intranät och externa webbplatser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen