553267-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter medelstora projekt Region Öst inkl. Gotland
Referensnummer: 4030/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Generalkonsulter medelstora projekt i Sthlm samt Gotland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71300000 Ingenjörstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71333000 Maskintekniska ingenjörstjänster, 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen