553286-2019 - ResultatSverige-Kumla: Byggnation av vårdhem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spannremmen 2 Kumla
Referensnummer: KS 2019/325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215213 Byggnation av vårdhem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av vård- och omsorgsboende i Kumla med 126 lägenheter, verksamhetslokaler, storkök och skyddsrum. Rivning del av befintlig byggnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45111100 Rivning, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen