553384-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrintegration av VA-system
Referensnummer: TN 2020/4181
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för att täcka VA-enhetens behov av programmeringstjänster för samtliga VA-tekniska anläggningar kopplade till SCADA-system. Upphandlingen omfattar integrationer av ny/ombyggda anläggningar samt underhåll av systemet.
Anbudsbundenhet
Anbudsgivaren är bunden till sitt anbud fram till och med 2022-04-29.
Skulle upphandlingsprocessen försenas av något skäl kan anbudsbundenheten förlängas efter skriftlig överenskommelse mellan upphandlande myndighet och anbudsgivaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen