2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helrenovering av bostadsfastigheten Ormsaltaren
Beskrivning: Denna entreprenadupphandling avser in- och utvändig helrenovering av ett flerbostadshus bestående av tre byggnader i ett kvarter på Södermalm i Stockholm.
Intern identifierare: 352-2024/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Helrenovering av bostadsfastigheten Ormsaltaren