2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stegbil till Räddningstjänsten
Beskrivning: Upphandlingen avser ett stegbil till Luleå kommuns räddningstjänst. Upphandlingen kommer att genomföras som ett förhandlat förfarande.
Intern identifierare: KLF 2025/611
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften
Ytterligare klassificering (cpv): 34144200 Beredskapsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144211 Lastbilar med maskinstege, 34144213 Brandbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Stegbil till Räddningstjänsten