Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster och beställarstöd vid beläggningsentreprenader
Referensnummer: 20258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utförande av konsulttjänster avseende beställarstöd vid upphandling och genomförande av ramavtal för beläggningsarbeten enligt kontraktshandlingarna. Konsulten ska kunna leverera beställarstöd genom hela kedjan från analys inför upphandling till avslut genom slutbesiktning och garantiuppföljning.Uppdraget omfattar konsulter med specialistkunskap inom upphandling av ramavtal för beläggnings- och mindre anläggningsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen