55355-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Fjärrstyrda larmanordningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övervakad larmöverföring
Referensnummer: SPN 2022/1238-052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten i samarbete med Norrevo Fastigheter AB och  Nodra AB inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av avtal gällande larmsändare (larmöverföringsutrustning) samt skötsel av larmöverföring och övervakning av larmöverföring. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare upplysning i upphandlingsdokumenten.