55355-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brödprodukter, färska bakverk och kakor – Färskt Bröd och Konditorivaror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärskt Bröd och Konditorivaror
BeskrivningBotkyrka kommun bjuder härmed in anbudsgivare att lämna anbud inom rubricerad upphandling, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar för Färsk bröd och Konditorivaror.
Intern identifierareKS/2024:00396
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningAvtal kommer att tecknas som avropsavtal med successiva avrop från kommunens kök i skolor, förskolor och äldreboenden samt övriga enheter. I Botkyrka kommun finns för närvarande 22 grundskolor, 4 gymnasieskolor och ca 47 förskolor, 5 äldreboenden och 8 gruppboenden. Under avtalsperioden kan enheter tillkomma eller avvecklas. Tillkommande enheter inom kommunen ska omfattas av detta avtal
Intern identifierareFärskt Bröd och Konditorivaror