553553-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Tolk- och översättningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTolk- och översättningstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar tolk- och översättningstjänster. Upphandlande myndighet är Östra Göinge kommun och agerar i denna upphandling som en inköpscentral enligt LOU åt följande kommuner; Östra Göinge kommun, Osby kommun, Höörs kommun Hörby kommun och Bromölla kommun.
Intern identifierareKS 2026-00248
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79530000 Översättartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTolk- och översättningstjänster