553590-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Catering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering
Referensnummer: 3.2.1-2021-17266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser catering till Migrationsverkets boenden och förvar i Sverige. Upphandlingen är indelad i tre regioner: Region Nord, Region Väst och Region Syd. Indelningen är baserad på Migrationsverkets nya regionsindelning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15893000 Torrvaror, 15894000 Behandlade livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen