553657-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Ramavtalsentreprenörer
Referensnummer: RS 2021/669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtalsentreprenörer till Region Gävleborg. Kategorier är Bygg, El, VS, Ventilation, Kyla, Målning, Säkerhetsteknik samt Ställverk, nät och transformatorstationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45261310 Plåtslageri, 45262300 Betongarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45315100 Eltekniska installationer, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 45332200 VA-arbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen