Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsgruppsutveckling
Referensnummer: HV 2021/395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ledningsgruppsutveckling för högskolans högsta och näst högsta ledningsnivå med syfte att: skapa en gemensam grund för ledningsgruppernas arbete; utveckla ledningsgruppernas förmåga att leda förnyelse och förändring i verksamheten; facilitera ledningsgruppernas utveckling av adekvata arbetssätt, effektiva arbetsprocesser samt gemensam värdegrund och spelregler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79633000 Personalutveckling, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ledningsgruppsutveckling för högskolans högsta och underliggande ledningsnivå. Syftet är att skapa en gemensam grund för ledningsgruppernas arbete.