553856-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Trafikavstängningar i Stockholm
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrafikavstängningar i Stockholm
BeskrivningTrafikkontoret avser upphandla en leverantör avseende trafikavstängningar av vägtunnlar samt i vissa förekommande fall övriga vägnätet.
Intern identifierareT2025-00935
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTrafikavstängningar i Stockholm
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster