553902-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Mariestad: Byggteknisk projektledning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stam- och badrumsrenovering
Referensnummer: 18/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stam- och badrumsrenovering med tillhörande bygg och installationsåtgärder i lägenheterna samt renovering av allmänutrymmen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211310 Byggnation av badrum, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 71300000 Ingenjörstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stam- och badrumsrenivering med tillhörande bygg- och installationsåtgärder i lägenheterna samt renovering av allmänutrymmen.