2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnadsarbeten
Beskrivning: Ramavtal avseende byggnadsarbeten inom Bostadsstiftelsen Platens fastighetsbestånd (Motala kommun). Omfattar såväl enklare uppdrag och service som större renoveringar och om- och tillbyggnader.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128962:Lot:1