Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av student- och gästforskarbostäder II
Referensnummer: V 2020/14444
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet upphandlar ramavtal gällande städning av student- och gästforskarbostäder enligt bifogat upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen