554046-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Elkonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElkonsulter
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsultuppdrag med ramavtal avseende Elkonsulter. Uppdraget består av teknisk utredning, projektering, besiktning, framtagning av el-handlingar (exempelvis belysning, gatubelysning, kraft, kanalisation, data/tele) så väl som solcellshandling, hisshandling och säkerhet (brandlarm, inbrottslarm, lås, passage) för ny- och ombyggnadsprojekt.
Intern identifierare2024-00074IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000