Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS handledartjänster - Ordinärt Boende Borlänge kommun VT 2021
Referensnummer: GNU 2020/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Avrop inom dynamiskt inköpssystem avseende handledartjänster för Borlänge kommuns sociala sektor, ordinärt boende.
Handledningen avser generell chefshandledning för ca 18 anställda fördelat på två grupper med planerad start fr.o.m. februari 2021.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen