554054-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Bitumen och asfalt
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten Asfalt - Gävle Kommun
Referensnummer: 7951
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113600 Bitumen och asfalt
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun upphandlar beläggningsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 140 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113600 Bitumen och asfalt, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen