55415-2020 - PlaneringSverige-KUNGSBACKA: Ombyggnadsarbete
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad av Hammargårds reningsverk i Kungsbacka kommun
Referensnummer: 20/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av Hammargårds reningsverk i Kungsbacka kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45252210 Byggnation av vattenreningsverk, 45259200 Reparation och underhåll av reningsverk, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ombyggnad av Hammargårds reningsverk i Kungsbacka kommun. Se vidare information i bifogat dokument.