554167-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Etiketter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Etiketter
Referensnummer: RJL 2019/160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199760 Etiketter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköping läns behov av etiketter; till exempel sprutetiketter, ROS-etiketter, ID-band.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192800 Självhäftande etiketter, 30199761 Streckkodsetiketter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen